Adina von Wind Star Generation (Adina)

sündinud: 29.07.2007

ESTJW08;  EST J CH ;  PL JW; EST VCH


Koeratõugude kogu:Podenco Ibicenco või Ca Eivessenc 

Eesti päraselt: Ibiza Podenco

Päritolumaa: Hispaania

Päritolu: Ibiza podenco ajalugu ulatub 4000 aastasse eKr. Tõugu seostatakse vaaraode ajaga ja tuntuim koera kujutis on muidugi Anubis. Tõug pole tuhandete aastate jooksul palju muutunud. Foiniiklased viisid koeri ka Baleaari saartele ja sellest ajast saadik võib palju koeri leida üle kogu Hispaania ja selle lähedal asuvatel saartel.

Kirjeldus: Ibiza podenco on keskmise suurusega, pikk ja saleda kehaga koer. Tal on lühike ja traatjas karv ning püstised kõrvad.

Värv: Koera karvkatte värvusteks võivad olla valge, kastanpruun või ühevärviline punane või nende värvuste kombinatsioon.

Kategooria suurus:  Keskmine

Karva pikkus: Lühike/sile

Ootused elueale: Ibiza podencod elavad kõrge vanuseni, isegi kuni 17 aasta vanuseks.

Keskmine pesakonna suurus:  Pesakonnas on keskmiselt 6 kutsikat. Kuid järeltulijate arv võib-olla ka kuni 11.

Kaalu/Kõrguse ulatus: Nii emaste kui ka isaste koerte turjakõrguseks on 56-74 cm ja nad kaaluvad 19-25 kg.

KÕRGUS MIN     MAX

Emane       56         74

Koer:          56         74 

KAAL       MIN      MAX

Emane       19         25

Koer:          19         25

Haigused: Koeral pole täheldatud ühtegi pärilikku haigust.

Aretus ja omandiõigus: Ibiza podenco on toidu suhtes vähenõudlik koer ja ta ei vaja spetsiaaltoite. Üldjuhul on koer hea isuga.

Iseloom: Ibiza podenco on väga südamlik koer ja kui tõstate tema peale häält, vaatab ta teile sellise pilguga silma, et te sooviksite öeldu tagasi võtta. Ta on truu koer, kes saab lastega hästi läbi ja soovib igast mängust osa võtta. Ibiza podenco on suurepärane lemmikloom, kes naudib väga inimeste seltskonda. Koeral võtab täiskasvanud ikka jõudmine üpris mitu aastat, ja seda nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Kuid kui soovite endale algupärast tõugu, kes pole tuhandete aastate jooksul muutunud, on ibiza podenco teile hea valik.

Intelligentsus: Ibiza podenco on intelligentne koer, kes õpib kiiresti ja on kuulekas. Koera treenimine peab olema järjepidev ja sotsialiseerimisega peaks alustama juba varajases eas.

Energia: Kõrge

Kalduvus haukumisele: Palju

Üldine treenimise vajadus: 0-20 minutit - Need koerad vajavad palju liikumist. Kui koer on lõhna üles võtnud, võib ta selle allika leidmiseks meeletult joosta. Kuna ibiza podenco suudab üpris kõrgele hüpata, peaks maja ümber kindlasti kõrge aed olema.

Sobivus isiklikuks kaitseks: Madal

Sobivus lastega: Kõrge

Risk Of Sheep Worrying: Madal

Kergesti transporditav: Keskmine

Stressi tekkimise tase üksi olles: Keskmine

Agressiivsuse tase: Madal

Sobivus teiste loomadega: Keskmine

Harjamine ja näitused:  Ibiza podencot (nii lühikarvalist kui ka karmikarvalist) on lihtne harjata. Lühikest karva võib harjata harjamiskindaga; karmikarvaline koer vajab harjamist aeg-ajalt.

Harjamise nõuded:  Kord nädalas

Trimming Required: Pole vajadust

Kalduvus karva ajamiseks: Vähene

Näita iseloomuomadusi: Ibiza podencol on terava koonuga piklik, kitsas pea. Nina on lihavärvi. Lõuad on tugevad ja kääritaolise hambumusega. Silmad on mandlikujulised ja merevaiguvärvi. Kõrvad on suured, õhukesed, püstised ja väga liikuvad. Kael on pikk, kitsas, lihaseline ja kergelt kumerdunud. Rinnakorv on pikk, lame. Kõhujoon on tõusev. Rinnakuluu on esileulatuv. Esijalad on sirged, tagajalad on pikad, tugevad ja sirged. Käppadel on hästi kaardunud varbad, mõhnad on tugevad ja hoiavad kergelt väljapoole. Saba on madala asetusega, pikk ja peenike. Liikumisel võib-olla kergelt kaardus, kuid mitte kunagi üle selja. Näitusekoerte karvkatte eelistatud värvusteks on valge, kastanpruun või ühevärviline punane või nende värvuste kombinatsioon. Must pole aktsepteeritav. Karvkate on lühike ja võib-olla kas sile või karmikarvaline. Koera liigutusi võib kirjeldada kui hõljuvat traavi.

Tõu liigitus: Ibiza podenco kuulub jahikoerte rühma. Algselt aretati nad lõhna ja hääle järgi saaki jahtima. Tänapäeval on nad jahi- ja seltsikoerad.

Dog Group Kennel Club: Jahikoer Ibiza podenco

Sobivus kaitsekoeraksTeised nimed

 

 
Make a Free Website with Yola.